Levenhuk New Karma PLUS 8x32 kétszemes távcső
Vízálló és nitrogénnel töltött. Tetőélprizmák. Nagyítás: 8x. Lencse átmérője: 32 mm
| Termékazonosító | 84676 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555024011 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 18x15x7 cm |
| Szállítási súly | 0.78 kg |
Fedezze fel a világot maga körül a Levenhuk New Karma PLUS 8x32 kétszemes távcsővel – tökéletes választás az utazóknak, kirándulóknak és mindazon természetimádóknak, akik szeretik részleteikben megfigyelni a távoli szárazföldi objektumokat. Biztonságosan figyelheti a vadvilágot, nyomon követhező a mozgó objektumokat, valamint az égboltot is tanulmányozhatja.
Ez a kétszemes távcső nem ijed meg az időjárási viszontagságoktól, így mindenféle szabadtéri tevékenységhez tökéletes választás. Az IP67 minősítésű ház teljes védelmet biztosít a porral és vízzel szemben, így az eszköz nem csak a freccsenő víznek és az olvadó hópelyheknek képes ellenállni, hanem egy méteres mélységig akár még a rövid ideig tartó vízbe merülésnek is. A kétszemes távcső nitrogénnel töltött, hogy lencséje ne párásodjon és mindig optimális tisztaságú képet tudjon adni. A tetőélprizmás kialakításnak hála a váz kompakt felépítésű, így az eszközt bármilyen kalandra könnyedén magával viheti.
A több rétegben bevonatolt optika még szürkületkor is világos, éles és tiszta képeket biztosít. A kétszemes távcső az 53–74 mm között állítható szemtávolságnak hála bármilyen arcmérethez igazítható, a ±4D dioptriakorrekció pedig megkönnyíti a használatot a szemüveges, nem tökéletes látásélességű felhasználók számára.
Főbb jellemzők:
- Gumibevonatú váz, amely még nedves kézzel is biztonságosan fogható
- Ütésálló ABS-műanyagból készült, tartós konstrukció
- ±4D dioptriaállítás a testreszabható megfigyelési élményért
- Sztenderd 1/4"-os foglalattal háromlábú állványhoz rögzíthető
- Tekerhető szemkagylók
A készlet tartalma:
- Kétszemes távcső
- Szemlencse és objektívlencse-védősapka
- Pánt
- Tok
- Törlőkendő
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 84676 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555024011 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 18x15x7 cm |
| Szállítási súly | 0.78 kg |
| Prizmatípus | tetőélprizmás |
| Nagyítás foka, x | 8 |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 32 |
| Optikai kialakítás | 6 alkotóelem 4 csoportban |
| Szemlencsék | 3 alkotóelem 2 csoportban |
| Objektívek | 3 alkotóelem 2 csoportban |
| Optikai elemek anyaga | BaK-4 |
| Lencse bevonata | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Prizmabevonat | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Kilépő pupilla átmérője, mm | 4 |
| Szemtávolság, mm | 18 |
| Szürkületi érték | 16 |
| Relatív fényesség | 15.21 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 7 |
| Látómező, ° | 6.8 |
| Látómező, m/1000 m | 119 |
| Közelfókusz, m | 4 |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±4 |
| Pupillatávolság (PD), mm | 53 — 74 |
| Fókuszálás | központi |
| Szemkagylók | gumi, tekerhető |
| Váz | gumírozott, nagy szilárdságú ABS-műanyag |
| Váz töltőanyaga | nitrogén |
| Vízálló | ✓ |
| Nedvességállóság | ✓ |
| A nedvesség/víz elleni védelem mértéke | IP67, teljes védelem a porral és az ideiglenes vízbe merüléssel szemben |
| Zárt váz | ✓ |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -10...+50 |
| Állvánnyal is használható | standard 1/4"-es menet, adapter szükséges hozzá (a készlet nem tartalmazza) |
| Méret | kompakt |
| Használat | utazáshoz |
| Háromlábú állványra történő felszerelés | ✓ |
| Tok/doboz/táska a készletben | tok |
| Szemüveggel használható | ✓ |