Levenhuk New Karma PLUS 8x42 kétszemes távcső
Vízálló és nitrogénnel töltött. Tetőélprizmák. Nagyítás: 8x. Lencse átmérője: 42 mm
| Termékazonosító | 84678 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555024035 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 18x15x7 cm |
| Szállítási súly | 0.85 kg |
Legyen szó vadászatról, halászatról, területőrzésről, kirándulásról vagy egyszerűen csak a körülöttünk lévő nagyvilág felfedezéséről, a Levenhuk New Karma PLUS 8x42 kétszemes terepi távcső megbízható társ a tájképek részletes tanulmányozásához, valamint a vadállatok, madarak, emberek és tereptárgyak megkereséséhez. Ennek az optikai eszköznek a tetőélprizmás kialakítása kompakt méretet és könnyed hordozhatóságot biztosít. Kellően kicsi ahhoz, hogy bárhová magával vihesse a hátizsákjában vagy övtáskájában, és menetközben kényelmesen használható.
A 8x nagyítás és a 42 mm-es objektívlencsék sokoldalú felhasználhatóságot kölcsönöznek a Levenhuk New Karma PLUS 8x42 kétszemes távcsőnek. A 6,8°-os látómezőnek (119 m/1000 m) hála ez a kétszemes távcső sokféle feladathoz ideális, beleértve például a középtávoli és távoli objektumok figyelését és a környező terület pásztázását is. A kétszemes távcsőnek a két csoportra osztott, teljesen és több rétegben bevonatolt háromelemes objektívlencséi még gyenge fényviszonyok között (például szürkületkor vagy pirkadatkor) is kivételesen világos és tiszta képeket adnak.
A Levenhuk New Karma PLUS 8x42 modell egyik legfőbb erőssége az időjárás-állóság. IP67 minősítésű szigetelt váza teljes védelmet nyújt a por és víz ellen. Ez a kétszemes távcső nem csak a hóval, esővel és homokkal birkózik meg, hanem károsodás nélkül képes túlélni egy esetleges vízbe merülést is (legfeljebb egy méteres mélységig). A nitrogénnel töltött váz megakadályozza a lencse párásodását, hogy mindenféle időjárásban tiszta képet kapjon a megfigyelt objektumról. A gumibevonatnak köszönhetően az eszköz még nedves kézzel is biztonságosan és csúszásmentesen fogható. A biztonság fokozása érdekében egy pántot is mellékelünk a termékhez.
Főbb jellemzők:
- Masszív ABS-műanyag váz gumi védőbevonattal
- Széles hőmérsékleti tartományban használható: −10°C és +50°C között
- −4/+4D dioptriaállítás
- Állítható pupillatávolság: 53–74 mm
- Több rétegben bevonatolt optikai elemek
A készlet tartalma:
- Kétszemes távcső
- Szemlencse és objektívlencse-védősapka
- Pánt
- Tok
- Törlőkendő
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 84678 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555024035 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 18x15x7 cm |
| Szállítási súly | 0.85 kg |
| Prizmatípus | tetőélprizmás |
| Nagyítás foka, x | 8 |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 42 |
| Optikai kialakítás | 6 alkotóelem 4 csoportban |
| Szemlencsék | 3 alkotóelem 2 csoportban |
| Objektívek | 3 alkotóelem 2 csoportban |
| Optikai elemek anyaga | BaK-4 |
| Lencse bevonata | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Prizmabevonat | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Kilépő pupilla átmérője, mm | 5.25 |
| Szemtávolság, mm | 18 |
| Szürkületi érték | 18.3 |
| Relatív fényesség | 26 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 6.5 |
| Látómező, ° | 6.8 |
| Látómező, m/1000 m | 119 |
| Közelfókusz, m | 4 |
| Szemlencse dioptriabeállítás, dioptria | ±4 |
| Pupillatávolság (PD), mm | 53 — 74 |
| Fókuszálás | központi |
| Szemkagylók | gumi, tekerhető |
| Váz | gumírozott, nagy szilárdságú ABS-műanyag |
| Váz töltőanyaga | nitrogén |
| Vízálló | ✓ |
| Nedvességállóság | ✓ |
| A nedvesség/víz elleni védelem mértéke | IP67, teljes védelem a porral és az ideiglenes vízbe merüléssel szemben |
| Zárt váz | ✓ |
| Üzemi hőmérséklet-tartomány, °C | -10...+50 |
| Állvánnyal is használható | standard 1/4"-es menet, adapter szükséges hozzá (a készlet nem tartalmazza) |
| Méret | klasszikus |
| Használat | katonai/terepre való, vadászat és halászat |
| Háromlábú állványra történő felszerelés | ✓ |
| Tok/doboz/táska a készletben | tok |
| Szemüveggel használható | ✓ |