Levenhuk Kelvin MAK90 AZ GOTO Wi-Fi fototeleszkóp
Az univerzum a zsebedben – a telefonodon. Kompakt GoTo teleszkóp utazáshoz, asztrofotózáshoz és életre szóló megfigyelésekhez
| Termékazonosító | 86468 |
| Márka | Kelvin |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555027722 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 20x105x40 cm |
| Szállítási súly | 8 kg |
A Levenhuk Kelvin MAK90 fototeleszkópot azoknak tervezték, akik egyszerűen és kényelmesen szeretnék megfigyelni és lefotózni az éjszakai égbolt csodáit. Csak szereld össze a teleszkópot, rögzítsd az okostelefonodat, és igazítsd a kamerát a szemlencséhez. Azonnal elkezdhetsz képeket és videókat készíteni, és megoszthatod lenyűgöző felvételeidet a világgal. A teleszkóp automatikusan megkeresi és követi a csillagokat és bolygókat – neked csak élvezned kell a megfigyelést.
Csatlakoztasd a teleszkópot az okostelefonodhoz Wi-Fi kapcsolaton keresztül. A mobilalkalmazás távvezérlőként működik, és több mint 11 000 égitesthez biztosít hozzáférést – a Holdtól és a Szaturnusztól kezdve a gömbhalmazokig és ködökig. Csak koppints a kijelzőn a célpontra, és a teleszkóp automatikusan megkeresi és követi azt, miközben te fókuszálsz és fotózol.
A Levenhuk Kelvin MAK segít felfedezni az univerzum titkait és a körülötted lévő világ szépségét. Használd vadon élő állatok megfigyelésére, madártollak részleteinek vizsgálatára, hegyvidéki tájak, partvonalak vagy építészeti részletek tanulmányozására. A teleszkópon keresztül a kép álló helyzetű, akárcsak egy erős spektívtávcsőnél. A beépített Bluetooth távirányítós kioldóval rezgésmentes, éles képeket készíthetsz, érintés nélkül.
A rövid tubusú teleszkóp könnyen hordozható, így bárhová magaddal viheted – és bármikor gyönyörű űrfotókat készíthetsz!
Főbb jellemzők:
- Csillagászati megfigyeléshez és okostelefonos asztrofotózáshoz tervezve
- A Bluetooth kioldóval érintés nélkül, élesen fotózhatsz
- Minden csillag csak egy érintésre van: válaszd ki az objektumot a mobilalkalmazásban, és a teleszkóp automatikusan rááll
- Precíziós fókuszállító a finom, pontos állításhoz és részletgazdag, éles képekhez
- A keresőtávcső és a szemlencse is állóképet ad a kényelmes megfigyeléshez és fotózáshoz
- Kompakt kialakítása révén könnyen elfér kézipoggyászban vagy hátizsákban
- Az adapter bármely iOS vagy Android telefonhoz illeszkedik
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Okostelefon-adapter
- Bluetooth távkioldó
- Wi-Fi-s alt-azimut GoTo állvány
- 6x21-es, helyesen tájolt képpel optikai keresőtávcső
- 90°-os képfordító prizma
- 20 mm-es szemlencse, 70°
- Acélból készült háromlábú állvány
- Tartozéktálca
- Fecskefarkú lemez
- Hordtáska az optikai tubushoz
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 86468 |
| Márka | Kelvin |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555027722 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 20x105x40 cm |
| Szállítási súly | 8 kg |
| Optikai kialakítás | katadioptrikus |
| Optikai rendszer | Maksutov-Cassegrain |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | alumínium, szélessávú tükröződésmentes bevonattal |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 90 |
| Lencse (tükör) alakja | gömb alakú |
| Fókusztávolság, mm | 1170 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 180 |
| Rekesznyílás | f/13 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 1.3 |
| Határmagnitúdó | 11 |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Közelfókusz, m | 8 |
| Barlow-lencse | nem |
| Keresőtávcső | optikai, 6x21-es, helyesen tájolt képpel |
| Fókusz-állító | precíz, fókusztávolság-jelzővel |
| Háromlábú állvány | acél |
| Háromlábú állvány súlya, kg | 2.7 |
| Tartozéktálca | ✓ |
| Teleszkópszabályozás | kézi, objektumkövetés |
| Állvány | alt-azimut, számítógépes |
| Vezérlés típusa | 360°-os csigahajtás, DC szervomotor, 0,676 ívmásodperc felbontással |
| Állványrögzítés | 3/8"-os menetes csatlakozó |
| Állvány súlya, kg | 1.2 |
| Maximális hasznosteher, kg | 4.5 |
| Portok | 12 V-os tápcsatlakozás, C típusú USB (firmverfrissítéshez), SNAP-port |
| Objektumkövetés | ✓ |
| Wi-Fi | ✓ |
| Kézi irányító | ingyenesen letölthető Acuter Sky alkalmazás (iOS és Android) |
| További berendezés csatlakoztatható | iOS- és Android-alapú mobileszközök |
| Tápellátás | 12–14 V DC, 0,75 A |
| Optikai tubus rögzítési módja | fecskefarkú lemez (Vixen standard) |
| Fecskefarkú illesztés | ✓ |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Okostelefonos fényképezés | ✓ |
| Felhasználói szint | kezdők, gyakorlott felhasználók |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói és mélyég-objektumok, földi objektumok |