Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600 fotóteleszkóp
Az első űr- és természetfotóidhoz. Nézz rá a Holdra, és készíts róla képeket a telefonoddal
| Termékazonosító | 86568 |
| Márka | Kelvin |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028187 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 79x31x22 cm |
| Szállítási súly | 4.35 kg |
A Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600 fotóteleszkópot azoknak tervezték, akik most teszik meg az első lépést az űr felé. A csillagászat és az asztrofotózás bonyolult művészetét egyszerű, gyerekek számára is érthető tevékenységgé alakítja. Fárasztó beállítások nélkül pillanatok alatt megtalálod a Holdat az égen, élesre állítasz, és máris készíthetsz fotókat és videókat iPhone-nal vagy Android készülékkel.
A Hold igazán lenyűgözően néz ki a Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600-on keresztül. Tisztán láthatod a "holdtengereket", ezeket a hatalmas, megszilárdult lávamezőkből álló sötét síkságokat, mint például a Válságok Tengerét vagy az Esők Tengerét. Kiveheted a nagy hegyláncokat, például az Appennineket, és a legnagyobb krátereket, mint a Kopernikusz-, a Platón- vagy a Tycho-kráter, annak híres, fényes sziklasugaraival együtt. A felszín részletei az alaptartozék Hold-szűrővel látszanak a legjobban.
Még a legprecízebben megkomponált felvételek is elmosódhatnak a véletlen rázkódások vagy kézmozdulatok miatt. Hogy ezt elkerüld, javasoljuk, hogy használj Bluetooth távkioldót a telefonodhoz, így a teleszkóp érintése nélkül, távolról indíthatod az exponálást.
A modell egyik fő jellemzője a panorámakaros állvány, amellyel pont úgy irányíthatod a teleszkópot, mint egy hagyományos fényképezőgépet egy háromlábú állványon. Nem kell értened a teleszkópokhoz ahhoz, hogy a Nova BASE 50/600-zal ráállj egy célpontra.
A Levenhuk Kelvin Nova BASE 50/600 egy "holdteleszkóp", amely az első lépésed az amatőrcsillagászat világába. A vitathatatlan előnyei közé tartozik az egyszerű használat, az "all-in-one" csomag és a kényelmes okostelefonos fotózás.
Főbb jellemzők:
- Figyeld és fotózd a Holdat részletesen az első fotóteleszkópoddal, a mellékelt speciális szűrővel
- Készíts éles, élénk fotókat a Bluetooth távkioldóval, a teleszkóp megérintése nélkül
- Oszd meg a fotóidat a közösségi médiában közvetlenül a telefonod galériájából
- Bármely iPhone vagy Android okostelefon használható az adapterrel
- A kényelmes panorámakaros állvány olyan intuitív irányítást ad, amit még egy gyerek is könnyen megért
- Minden szükséges tartozék benne van, így csak a telefonodra lesz szükséged, hogy nekiállj a fotózásnak
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Okostelefon-adapter
- Bluetooth távkioldó
- Alt-azimut tartószerkezet
- 5x24 optikai keresőtávcső
- 90°-os diagonális tükör
- Kellner MA 10 mm szemlencse
- Kellner MA 20 mm szemlencse
- 3x Barlow-lencse
- Alumínium háromlábú állvány
- Tartozéktálca
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 86568 |
| Márka | Kelvin |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028187 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 79x31x22 cm |
| Szállítási súly | 4.35 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | teljesen bevonatolt |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 50 |
| Fókusztávolság, mm | 600 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 100 |
| Rekesznyílás | f/12 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 2.8 |
| Határmagnitúdó | 10 |
| Szemlencsék | Kellner MA 10 mm (60x), Kellner MA 20 mm (30x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 3x |
| Keresőtávcső | optikai, 5x24 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | állítható, legfeljebb 1140-ig |
| Tartozéktálca | ✓ |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut |
| Optikai tubus rögzítési módja | fecskefarkú lemez |
| Fecskefarkú illesztés | ✓ |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Okostelefonos fényképezés | ✓ |
| Felhasználói szint | gyerekeknek, kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói |