Levenhuk Kelvin Nova BASE 70/400 fotóteleszkóp
Vidéki kirándulásokhoz, szép okostelefonos fotókhoz és felejthetetlen élményekhez. Ultrakompakt kivitel, nagy látószögű optikával
| Termékazonosító | 86570 |
| Márka | Kelvin |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028200 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 58x11x20 cm |
| Szállítási súly | 2.5 kg |
A Levenhuk Kelvin Nova BASE 70/400-zal bárkiből lehet "profi" asztrofotós. Ahhoz, hogy elmerülj az univerzum titkaiban, csak néhány percre és a saját okostelefonodra van szükség. Szereld össze a fotóteleszkópot, tedd a telefonodat az adapterbe, és már kezdheted is a fotózást!
Irányítsd a teleszkópot a Holdra, és készülj fel rá, hogy a kráterek, hegyek, "tengerek" és vonulatok egészen lenyűgözően festenek majd. A Szaturnusz egy kis golyóként jelenik meg, apró "fülszerű" gyűrűkkel, a Jupiter korongja mellett pedig kiveheted a négy fő holdját. A teleszkóp a mélyég-objektumokat is megmutatja. Például a Présepelyhalmaz és a Herkules-gömbhalmaz is sziporkázó csillagokra bomlik szét a szemed előtt.
Vágysz egy kis változatosságra? Irányítsd a teleszkópot a horizont felé, és fedezd fel a földi tájakat – mintha egy klasszikus messzelátón keresztül néznél. Ha úgy szeretnél éles képet készíteni, hogy közben nem érinted meg a készüléket, nyomd meg a telefonodhoz csatlakozó Bluetooth távkioldó gombját. A fotókat pillanatok alatt megoszthatod a barátaiddal, közvetlenül a telefonod galériájából.
A teleszkóp kezelése nagyon egyszerű. Csak tedd a kezed a panorámakarra, és irányítsd a teleszkópot a kiválasztott célpontra. Nincs szükséged előzetes tudásra vagy gyakorlatra, hogy elkezdd fotózni az űrt és a természetet.
Vidd magaddal a Levenhuk Kelvin Nova BASE 70/400-at az utazásaidra vagy a kempingezésre, hogy még emlékezetesebbé tedd az élményeidet! A készlet egy hordtáskát is tartalmaz.
Főbb jellemzők:
- A Bluetooth távkioldó gondoskodik róla, hogy pillanatok alatt éles, élénk fotókat készíts
- Az adapter bármely Android vagy iPhone modellel használható
- A praktikus optikai keresőtávcsővel úgy tájékozódsz az égen, mint egy profi
- A panorámakar segít ráállni a célpontra, és gyorsan beállítani a tökéletes képkivágást
- Egy 3 az 1-ben eszköz: teleszkóp az égbolt felfedezéséhez, figyelőtávcső a földi megfigyelésekhez és mobil fotóstúdió
- Tökéletes választás utazáshoz, csillagleső túrákhoz, a Hold és a természet fotózásához
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Okostelefon-adapter
- Bluetooth távkioldó
- Alt-azimut tartószerkezet
- 5x20 optikai keresőtávcső
- 90°-os zenittükör
- Kellner MA 10 mm szemlencse
- Kellner MA 20 mm szemlencse
- 3x Barlow-lencse
- Alumínium háromlábú állvány
- Tartozéktálca
- Hordtáska
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 86570 |
| Márka | Kelvin |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028200 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 58x11x20 cm |
| Szállítási súly | 2.5 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Optikai bevonat | kék, teljesen bevonatolt |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 70 |
| Fókusztávolság, mm | 400 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 140 |
| Rekesznyílás | f/5.71 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 2 |
| Határmagnitúdó | 10.9 |
| Szemlencsék | Kellner MA 10 mm (40x), Kellner MA 20 mm (20x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 3x |
| Keresőtávcső | optikai, 5х20 |
| Fókusz-állító | 1,25" |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | állítható, legfeljebb 1140-ig |
| Tartozéktálca | ✓ |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut |
| Optikai tubus rögzítési módja | fecskefarkú lemez |
| Fecskefarkú illesztés | ✓ |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Okostelefonos fényképezés | ✓ |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |