Levenhuk Kelvin Nova PLUS 114/500 fotóteleszkóp
Mélyég-fotózáshoz használhatod a telefonoddal. A széles látómező lenyűgöző panorámaképeket ad
| Termékazonosító | 86564 |
| Márka | Kelvin |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028149 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 90x38x25 cm |
| Szállítási súly | 8.1 kg |
A Levenhuk Kelvin Nova PLUS 114/500 fotóteleszkóp a saját kis obszervatóriumod és űrfotó-stúdiód. Elmúltak már azok az idők, amikor az univerzum felfedezéséhez különleges készségekre és magas szintű tudásra volt szükség! Most már közvetlenül a telefonodról fedezheted fel a csillagokat: egyszerűen tedd a speciális adapterbe, és készülj fel arra, hogy lenyűgöző fotókat és videókat készíts.
A Kelvin Nova PLUS 114/500 a tökéletes belépő az űr mélységeibe. A Tejút, a nagy csillaghalmazok és a ködök alacsony nagyításon történő megfigyelésére tervezték. A fotóteleszkóp széles látómezőt biztosít. Ezért a hatalmas Fiastyúk vagy az Androméda-galaxis teljes egészében belefér a látómezőbe, a háttérben ragyogó csillagokkal körülvéve. Elég fényt gyűjt, így nemcsak látod ezeket az objektumokat, hanem a formájukat és a szerkezetüket is kiveheted.
A Kelvin Nova PLUS segítségével nemcsak a mélyég-objektumokat, hanem az üstökösök csóváit és a Holdat is megörökítheted. Közben a Hold felszíne minden részletében eléd tárul, mivel a készlet tartalmaz egy speciális Hold-szűrőt. Ez csökkenti a túl nagy fényerőt, javítja a kontrasztot, és segít, hogy élesen lásd a krátereket, hegyeket, "tengereket" és félszigeteket.
Ne köss kompromisszumot a képélesség terén – használd a Bluetooth távkioldót. Csatlakoztasd a telefonodhoz, és használd exponálógombként, így anélkül készíthetsz fotókat, hogy felállnál vagy hozzáérnél a teleszkóphoz. Így elfelejtheted az elmosódott képeket, és büszkén oszthatod meg a gyönyörű fotóidat a többi rajongóval!
Az azimutális magasságállítású állvány nagyon leegyszerűsíti a használatot, a fotóteleszkóp viszonylag kompakt mérete pedig lehetővé teszi, hogy magaddal vidd bármilyen hétvégi házas kiruccanásra, piknikre vagy túrára.
Főbb jellemzők:
- Bluetooth távkioldó az éles fotókhoz, a teleszkóp megérintése nélkül
- Okostelefon-adapter, amely minden iPhone és Android modellel kompatibilis
- A dobozból kivéve azonnal használatra kész, minden szükséges tartozékkal együtt
- A tükröző alumínium bevonatú optika tiszta képet ad még a halvány objektumokról is
- Vöröspontos kereső a célobjektumok gyors megtalálásához – ne az állítgatással töltsd az időt, amikor már élvezhetnéd is a látványt
- A praktikus tartozéktálca gondoskodik róla, hogy minden felszerelésed kéznél legyen
- A széles látómező és a nagy fénygyűjtő képesség ideálissá teszi a mélyég és a Hold megfigyelésére
- A kompakt tubus és az egyszerű kezelőszervek megkönnyítik a szállítást és a gyors használatba vételt
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Okostelefon-adapter
- Bluetooth távkioldó
- Alt-azimut tartószerkezet
- Vöröspontos kereső
- Kellner MA 10 mm szemlencse
- Kellner MA 20 mm szemlencse
- Aszférikus 4 mm szemlencse
- Hold szűrő
- 2x Barlow-lencse
- Alumínium háromlábú állvány
- Tartozéktálca
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 86564 |
| Márka | Kelvin |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028149 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 90x38x25 cm |
| Szállítási súly | 8.1 kg |
| Optikai kialakítás | reflektor |
| Optikai rendszer | Newtoni |
| Optikai elemek anyaga | BK-7 |
| Optikai bevonat | 80%-os bevonat, alumínium |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 114 |
| Lencse (tükör) alakja | gömb alakú |
| Fókusztávolság, mm | 500 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 228 |
| Rekesznyílás | f/4.38 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 1.23 |
| Határmagnitúdó | 12.3 |
| Szemlencsék | Kellner MA 10 mm-es szemlencse (50x), Kellner MA 20 mm-es szemlencse (25x), aszférikus 4 mm-es szemlencse (125x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 2x |
| Keresőtávcső | vöröspontos (Red Dot) |
| Fókusz-állító | 1,25" |
| Szűrők a készletben | hold |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | állítható, legfeljebb 1200-ig |
| Tartozéktálca | ✓ |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | azimut |
| Optikai tubus rögzítési módja | fecskefarkú lemez |
| Fecskefarkú illesztés | ✓ |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Okostelefonos fényképezés | ✓ |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | mélyég-objektumok |
és letöltések