Levenhuk Kelvin Nova PLUS 130/650 fotóteleszkóp
Mélyég-fotózáshoz használhatod a telefonoddal. Maximális fényerő és részletgazdagság minden felvételen
| Termékazonosító | 86565 |
| Márka | Kelvin |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028156 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 93x48x26 cm |
| Szállítási súly | 17 kg |
A Levenhuk Kelvin Nova PLUS 130/650 fotóteleszkóp a saját kis obszervatóriumod és asztrofotó-stúdiód lesz. Irányítsd rá az objektumokra, kövesd a célpontokat, ahogy áthaladnak az égen, és készíts lenyűgöző fotókat és videókat különösebb szaktudás vagy hosszadalmas beállítás nélkül! Egyszerűen szereld össze a doboz tartalmát, tedd a telefonodat a praktikus adapterbe, és már kezdheted is.
A Levenhuk Kelvin Nova PLUS 130/650-t kényelmes, elmélyült megfigyelésre és a mélyég-objektumok fotózására tervezték alacsony és közepes nagyításon. Széles látómezőt ad, és teljesen elmerülhetsz a részletekben. Ezenkívül elég fényt gyűjt, hogy látványosan és életteli mutassa meg a nagy csillaghalmazokat, ködöket és galaxisokat. A Fiastyúk, az Orion, az Androméda, a Tejút és több száz halványabb mélyég-objektum is tisztán láthatóvá válik előtted.
A Hold megfigyelése is izgalmas lesz: a speciális szűrő különösen élesnek és kontrasztosnak mutatja a felszínt, így igazán látványos felvételeket készíthetsz róla.
Az állvány segít követni az égi objektumokat az égen, így mindig a látómezőben maradnak. Állítsd be az élességet, kapd el a tökéletes pillanatot, nyomd meg az exponálót, és gyönyörködj a sikerült fotóban! Hogy ne mosódjanak el a ritka felvételek, használd a Bluetooth távkioldót, és távolról irányítsd a telefon kameráját. Egy gombnyomás, és a fotó már el is van mentve.
Főbb jellemzők:
- Bluetooth távkioldó az éles, távoli felvételekhez
- Okostelefon-adapter, amely minden iPhone-nal és Android készülékkel kompatibilis
- Azonnal ajándékozható szett bármilyen alkalomra – a doboz mindent tartalmaz, amire a megfigyeléshez szükséged lehet
- Az egyenlítői állványnak köszönhetően gyerekjáték követni az égitesteket, ahogy áthaladnak az égen
- A vöröspontos keresővel úgy igazodsz el a csillagok között, mint egy profi
- Részletgazdag, kiváló kontrasztú mélyég-felvételeket készíthetsz, mivel a 130 mm-es tükör 30%-kal több fényt gyűjt, mint egy 114 mm-es
- A speciális szűrővel a Hold felszínének legapróbb részleteit is felfedezheted
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- Okostelefon-adapter
- Bluetooth távkioldó
- Ekvatoriális állvány
- Vöröspontos kereső
- Kellner MA 10 mm szemlencse
- Kellner MA 20 mm szemlencse
- Aszférikus 4 mm szemlencse
- Hold szűrő
- 2x Barlow-lencse
- Acélból készült háromlábú állvány
- Tartozéktálca
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 86565 |
| Márka | Kelvin |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028156 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 93x48x26 cm |
| Szállítási súly | 17 kg |
| Optikai kialakítás | reflektor |
| Optikai rendszer | Newtoni |
| Optikai elemek anyaga | BK-7 |
| Optikai bevonat | 80%-os bevonat, alumínium |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 130 |
| Lencse (tükör) alakja | gömb alakú |
| Fókusztávolság, mm | 650 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 260 |
| Rekesznyílás | f/5 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 1.1 |
| Határmagnitúdó | 12.6 |
| Szemlencsék | Kellner MA 10 mm-es szemlencse (65x), Kellner MA 20 mm-es szemlencse (33x), aszférikus 4 mm-es szemlencse (163x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 2x |
| Keresőtávcső | vöröspontos (Red Dot) |
| Fókusz-állító | 1,25" |
| Szűrők a készletben | hold |
| Háromlábú állvány | acél |
| Háromlábú állvány magassága, mm | állítható, legfeljebb 1350-ig |
| Tartozéktálca | ✓ |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | ekvatoriális |
| Optikai tubus rögzítési módja | rögzítőgyűrűk (a készlet tartalmazza) |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Okostelefonos fényképezés | ✓ |
| Felhasználói szint | gyakorlott felhasználók |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | mélyég-objektumok |
és letöltések