Levenhuk New Skyline BASE 60/700 AZ2 teleszkóp
Akromatikus refraktor. Rekesznyílás: 60 mm. Fókusztávolság: 700 mm
| Termékazonosító | 86200 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028378 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 97x28x17 cm |
| Szállítási súly | 4.63 kg |
A Levenhuk New Skyline BASE 60/700 AZ2 egy akromatikus refraktor, 60 mm-es objektívátmérővel és 700 mm-es fókusztávolsággal. Lehetővé teszi a Hold, a Szaturnusz, a Jupiter, a Mars és más Naprendszer‑objektumok megfigyelését. A műszer sokoldalúan használható: használhatja teleszkópként az éjszakai égbolt, illetve spektívként a földi objektumok megfigyelésére is. A modell nem igényel bonyolult beállítást, így gyakorlatilag a dobozból kivéve azonnal elkezdheti a megfigyeléseket. Kiváló ajándék, amely gyerekeknél és felnőtteknél egyaránt felkeltheti a csillagászat iránti életre szóló érdeklődést.
Egyszerű kezelhetőségű állvány
Az optikai tubus egy AZ2 alt-azimutális állványra van felszerelve. Ez egy rendkívül intuitív rendszer: a tubust kézzel, fel‑le és jobbra‑balra elmozdítva könnyedén a kívánt irányba fordíthatja. A rögzítőcsavarok segítségével a célpont megtalálása után stabilan rögzítheti a teleszkópot. Az állvány könnyű, mégis masszív alumíniumból készült. Az állvány magassága a megfigyelő testmagasságához igazítható, ami különösen praktikus, ha a teleszkópot felnőttek és gyerekek felváltva használják. A tartozéktálca gondoskodik róla, hogy minden kiegészítő kéznél legyen.
Bőséges tartozékkészlet
A teleszkóp teljes tartozékkészlettel érkezik. A készlet két szemlencsét tartalmaz, 10 mm‑est (70x) és 20 mm‑est (35x), egy diagonális tükröt, valamint egy 1,5x‑ös egyenes állású szemlencsét, amely helyes állású képet ad. A nagyítás megkétszerezéséhez egyszerűen használja a mellékelt 2x‑es Barlow‑lencsét. A speciális holdszűrő csökkenti a Hold fényességét, így több részlet válik láthatóvá a felszínen.
Főbb jellemzők:
- Kezdők számára ideális refraktor, 60 mm‑es objektívátmérővel és 700 mm‑es fókusztávolsággal
- Bővített tartozékkészlet 2x‑es Barlow‑lencsével és 10, illetve 20 mm‑es szemlencsékkel
- 1,5x‑ös egyenes állású szemlencse a kényelmes, helyes állású földi megfigyelésekhez
- Könnyű, állítható magasságú alumínium állvány tartozéktálcával
- Könnyen elsajátítható alt‑azimutális állvány, amely ideális gyerekeknek és első teleszkópjukat használó kezdőknek
- Csillagászati és földi megfigyelésekre egyaránt tervezve
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- SUPER szemlencse 10 mm, 1,25"
- SUPER szemlencse 20 mm, 1,25"
- 1,5x‑ös egyenes állású szemlencse, 1,25"
- 90°-os diagonális tükör, 1,25"
- 2х Barlow-lencse, 1,25"
- Hold szűrő
- 5x24 optikai keresőtávcső
- Alt-azimut tartószerkezet (AZ2)
- Alumínium háromlábú állvány
- Tartozéktálca
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 86200 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028378 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 97x28x17 cm |
| Szállítási súly | 4.63 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai rendszer | akromatikus |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 60 |
| Fókusztávolság, mm | 700 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 120 |
| Rekesznyílás | f/11.7 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 1.92 |
| Határmagnitúdó | 10.7 |
| Szemlencsék | SUPER 10 mm (70x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 2x |
| Keresőtávcső | optikai, 5x24 |
| Fókusz-állító | fogasléces |
| Szűrők a készletben | hold |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Tartozéktálca | ✓ |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut, AZ2 |
| Állvány anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | gyerekeknek, kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |
| Kibővített tartozékkészlet | ✓ |