Levenhuk New Skyline BASE 70/500 AZ2 teleszkóp
Akromatikus refraktor. Lencse átmérője: 70 mm. Fókusztávolság: 500 mm
| Termékazonosító | 86201 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028385 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 100x32x26 cm |
| Szállítási súly | 6.3 kg |
A Levenhuk New Skyline BASE 70/500 AZ2 egy kompakt akromatikus refraktor teleszkóp, 70 mm‑es objektívátmérővel és 500 mm‑es fókusztávolsággal, kifejezetten gyerekeknek és kezdő csillagászoknak tervezve. Kis mérete miatt ideális útitárs hétvégi kiruccanásokhoz, színes csomagolása pedig bármilyen alkalomra kész ajándékká teszi.
Nagy fényerejű optika
A 70 mm‑es objektív bőséges mennyiségű fényt gyűjt össze, így a kép világos és éles. A teljes felületén többrétegű bevonattal ellátott optika nagy fényáteresztést biztosít. Ezen a teleszkópon keresztül megfigyelheti a holdkrátereket, a Mars poláris jégsapkáit, a Vénusz fázisait, a Szaturnusz gyűrűit és a Jupitert. A Naprendszer peremén keringő bolygók fénypontként látszanak, és csak kiváló légköri viszonyok mellett figyelhetők meg.
A készlet két szemlencsét tartalmaz, 10 mm‑est (50x) és 25 mm‑est (20x), amelyek alacsony és nagy nagyításon is jó minőségű képet adnak. A 2x‑es Barlow‑lencse bármely szemlencse nagyítását megkétszerezi. A diagonális tükör kényelmesebbé teszi a földi megfigyeléseket, egyenes állású, ám tükörfordított képet adva. A 6x24‑es optikai keresőtávcső segít a csillagok és bolygók gyors megtalálásában.
Könnyű alt‑azimutális állvány
A teleszkóp AZ2 állványra van szerelve. Ez az egyik legegyszerűbben használható rendszer, nem igényel különleges előképzettséget. Az állvány állítható lábai a megfigyelő testmagasságához igazíthatók.
További jellemzők
A teleszkóp szabványos T‑menettel rendelkezik. Ez nagy előny, ha szeretné kipróbálni az asztrofotózást. Opcionális adaptergyűrűvel DSLR fényképezőgépet csatlakoztathat, és máris elkezdheti a Holdról, a bolygókról vagy a tájról készült felvételek készítését a teleszkópon keresztül.
Főbb jellemzők:
- Gyerekeknek és kezdőknek készült, akik most ismerkednek a csillagászattal
- Kompakt méret a könnyű szállításhoz és terepi használathoz
- Nagy fényerejű, 70 mm‑es objektív többrétegű bevonattal, a Hold és a belső bolygók részletgazdag megfigyeléséhez
- Egyszerűen kezelhető, felhasználóbarát AZ2 alt‑azimutális állvány
- Szabványos T‑menet DSLR fényképezőgép csatlakoztatásához
- A teljes tartozékkészlet és a színes csomagolás ideális ajándékká teszi
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- SUPER szemlencse 10 mm, 1,25"
- SUPER szemlencse 25 mm, 1,25"
- 90°-os diagonális tükör, 1,25"
- 2x Barlow-lencse, 1,25"
- 6x24 optikai keresőtávcső
- Alt-azimut tartószerkezet (AZ2)
- Alumínium háromlábú állvány
- Tartozéktálca
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 86201 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028385 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 100x32x26 cm |
| Szállítási súly | 6.3 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai rendszer | akromatikus |
| Optikai bevonat | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 70 |
| Fókusztávolság, mm | 500 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 140 |
| Rekesznyílás | f/7.1 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 1.5 |
| Határmagnitúdó | 11.9 |
| Szemlencsék | SUPER 10 mm (50x), SUPER 25 mm (20x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 2x |
| Keresőtávcső | optikai, 6x24 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | állítható, 670—1190 |
| Tartozéktálca | ✓ |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut, AZ2 |
| Kiegészítő | szabványos T-menet (M42) az SLR kamera felszereléséhez |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Optikai tubus átmérője, mm | 70x480 |
| Optikai tubus súlya, kg | 1.4 |
| Felhasználói szint | gyerekeknek, kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |
| Kibővített tartozékkészlet | ✓ |