Levenhuk New Skyline BASE 76/700 AZ1 teleszkóp
Newtoni reflektor. Rekesznyílás: 76 mm. Fókusztávolság: 700 mm
| Termékazonosító | 86202 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028392 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 99x32x26 cm |
| Szállítási súly | 6.88 kg |
A Levenhuk New Skyline BASE 76/700 AZ1 egy klasszikus, egyszerűen használható Newton‑rendszerű reflektor. Segítségével megfigyelheti a holdkrátereket, a Naprendszer bolygóit, a nyílthalmazokat és a Messier‑katalógus csaknem valamennyi objektumát. A műszert minden korosztály kezdő csillagászai számára tervezték, és kiválóan alkalmas a városi fényektől távoli terepi megfigyelésekre. A teleszkóp egyik legnagyobb előnye a gazdag tartozékkészlet: a megfigyeléshez szükséges minden tartozékot megtalál a dobozban.
Tükrös optika
A teleszkóp optikája tiszta, nagy kontrasztú, kiváló felbontású képet ad, minimális színtorzítással. A készletben egy 10 mm‑es és egy 25 mm‑es szemlencse található, így könnyedén válthat a különböző nagyítások között. A 25 mm‑es szemlencse nagy látómezőt biztosít, ami ideális az égbolt pásztázásához és az objektumok felkutatásához. A részletgazdag, nagy nagyítású képhez használja a 10 mm‑es szemlencsét. A 2x‑es Barlow‑lencse megkétszerezi bármelyik szemlencse nagyítását.
Egyszerű kezelés
A modell AZ1 alt‑azimutális állvánnyal érkezik. Könnyű, egyszerű felépítésének köszönhetően a teleszkóp kezelése még egy gyermek számára is könnyen elsajátítható. A teleszkóp kézi irányítása remek, gyakorlatias módja a csillagképek megismerésének és az éjszakai égbolton való tájékozódásnak. Ebben segít a mellékelt 6x24‑es optikai keresőtávcső, amely széles látómezejével gyors célpont‑azonosítást tesz lehetővé.
Kialakítási jellemzők
A masszív alumínium állvány stabil képet biztosít a megfigyelések során, és biztonságosan tartja a teleszkópot. Az állvány lábai 650 és 1200 mm között állíthatók, így felnőttek és gyerekek egyaránt kényelmesen használhatják. A tartozéktálca gondoskodik róla, hogy minden tartozék könnyen elérhető legyen.
Főbb jellemzők:
- Newton‑rendszerű reflektor, tiszta, minimális torzítású képpel
- Kiváló teljesítmény a Naprendszer bolygóinak és a mélyég‑objektumoknak a megfigyelésekor
- Könnyen használható AZ1 alt‑azimutális állvány, hosszas beállítás és tanulás nélkül
- Állítható magasságú alumínium állvány, bármilyen testmagasságú megfigyelő számára
- Ideális választás gyerekeknek és kezdőknek
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- SUPER szemlencse 10 mm, 1,25"
- SUPER szemlencse 25 mm, 1,25"
- 2x Barlow-lencse, 1,25"
- 6х24 optikai keresőtávcső
- Alt-azimut tartószerkezet (AZ1)
- Alumínium háromlábú állvány
- Tartozéktálca
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 86202 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555028392 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 99x32x26 cm |
| Szállítási súly | 6.88 kg |
| Optikai kialakítás | reflektor |
| Optikai rendszer | Newtoni |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 76 |
| Fókusztávolság, mm | 700 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 150 |
| Rekesznyílás | f/9.2 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 1.75 |
| Határmagnitúdó | 11 |
| Szemlencsék | SUPER 10 mm (70x), SUPER 25 mm (28x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Barlow-lencse | 2x |
| Keresőtávcső | optikai, 6x24 |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 650–1200 |
| Tartozéktálca | ✓ |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut, AZ1 |
| Állvány anyaga | alumínium |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Felhasználói szint | gyerekeknek, kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói és mélyég-objektumok |
| Kibővített tartozékkészlet | ✓ |