Levenhuk New Skyline PLUS 90/900 AZ3 teleszkóp
Akromatikus refraktor. Lencse átmérője: 90 mm. Fókusztávolság: 900 mm
| Termékazonosító | 86208 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555027012 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 104x45x25 cm |
| Szállítási súly | 11.2 kg |
A Levenhuk New Skyline PLUS 90/900 AZ3 egy akromatikus refraktor, amely elsősorban a Naprendszer objektumainak megfigyelésére készült, de számos mélyég‑objektum megfigyelésére is alkalmas. Ezen a teleszkópon keresztül megfigyelheti a Merkúr fázisait, részletesen tanulmányozhatja a holdkrátereket, észreveheti a Cassini‑rést a Szaturnusz gyűrűiben, valamint nyomon követheti a Jupiter holdjainak mozgását. Emellett kettőscsillagokat, több tucat ködöt és a Messier‑katalógus valamennyi objektumát is láthatóvá teszi. Megbízható optikai teljesítménye és a gazdag tartozékkészlet a tapasztalt csillagászok számára is élvezetessé teszi a használatát.
Fejlett optika
A 90 mm‑es, teljes felületén többrétegű bevonattal ellátott objektív még halvány objektumok megfigyelésekor is világos, nagy kontrasztú képet biztosít. A 900 mm‑es fókusztávolság lehetővé teszi a nagy nagyítások alkalmazását a kép élességének jelentős romlása nélkül. A teleszkóp 10 és 25 mm‑es szemlencsékkel érkezik, amelyekkel 90x‑es, illetve 36x‑os nagyítás érhető el. Az egyenes állású prizma helyes állású képet ad, így az eszköz földi megfigyelésekre is kiválóan használható. Úgy működik, mint egy spektív: a kép fejjel felfelé, tükörfordítás nélkül jelenik meg. A széles látómezejű, 6x30‑as optikai keresőtávcső segít a célpontok gyors azonosításában.
AZ3 alt‑azimutális állvány
A teleszkóp AZ3 alt‑azimutális állványon kapott helyet, rugalmas finommozgató karokkal felszerelve. Ezek segítségével mindkét tengely mentén finoman, akadozás nélkül követheti az égbolton mozgó objektumokat. Az állvány nagy teherbírású, és a teleszkópot a célpont befogása után stabilan a helyén tartja.
Nemcsak vizuális megfigyelésekhez
Ez a teleszkóp a kezdő asztrofotósok számára is kitűnő választás. A fókuszírozó T‑menettel rendelkezik DSLR fényképezőgép csatlakoztatásához. A masszív alumínium állvány minimálisra csökkenti a rezgéseket, a tartozéktálca pedig minden szükséges tartozékot kézközelben tart. Az állvány lábai 710 és 1210 mm között állíthatók, így a teleszkóp könnyen a megfigyelő magasságához vagy a terepviszonyokhoz igazítható.
Főbb jellemzők:
- Erős optika, 90 mm‑es, többrétegű bevonatú objektívvel és 900 mm‑es fókusztávolsággal, kiváló látványt nyújt a közeli bolygókról és a távoli galaxisokról
- Finommozgató karokkal ellátott, sima működésű AZ3 alt‑azimutális állvány az égi objektumok erőfeszítés nélküli követéséhez
- Az egyenes állású prizma helyes állású képet nyújt, így a teleszkóp földi megfigyelésekre is alkalmas
- A T‑menet lehetővé teszi DSLR fényképezőgép csatlakoztatását, így – megfelelő kiegészítőkkel – kipróbálhatja az asztrofotózást is
A készlet tartalma:
- Teleszkóp optikai tubusa
- SUPER szemlencse 10 mm, 1,25"
- SUPER szemlencse 25 mm, 1,25"
- Egyenes állású prizma
- 6x30 optikai keresőtávcső
- Alt-azimut tartószerkezet (AZ3)
- Alumínium háromlábú állvány
- Tartozéktálca
- Használati útmutató és garanciajegy
| Termékazonosító | 86208 |
| Márka | Levenhuk, Inc., USA |
| Szavatosság | élettartam |
| EAN | 5905555027012 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 104x45x25 cm |
| Szállítási súly | 11.2 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai rendszer | akromatikus |
| Optikai bevonat | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 90 |
| Fókusztávolság, mm | 900 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 180 |
| Rekesznyílás | f/10 |
| Határmagnitúdó | 12.9 |
| Szemlencsék | SUPER 10 mm (90x), SUPER 25 mm (36x) |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Keresőtávcső | optikai, 6x30 |
| Fókusz-állító | fogasléces |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Tartozéktálca | ✓ |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut, AZ3 |
| Kiegészítő | szabványos T-menet (M42) az SLR kamera felszereléséhez |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Optikai tubus súlya, kg | 2.49 |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Az összeszerelés és a telepítés nehézségi szintje | könnyű |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói, földi objektumok |
| Kibővített tartozékkészlet | ✓ |