Sky-Watcher BK 709EQ1 teleszkóp
Akromatikus refraktor. Objektívlencse átmérője: 70 mm. Fókusztávolság: 900 mm.
| Termékazonosító | 70816 |
| Márka | Sky-Watcher |
| Szavatosság | 3 év |
| EAN | 2400000022305 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 102x44x23 cm |
| Szállítási súly | 10.7 kg |
Ezt a 70 mm átmérőjű távcsövet előszeretettel ajánljuk kezdő égbolt megfigyelők számára. A Hold apró kráterei, a Szaturnusz csodás gyűrűje vagy éppen Jupiter pompás felhősávjai egészen biztosan lenyűgözik a kezdő megfigyelőt. De a távcső többre is képes! Némi gyakorlat birtokában számos kettőscsillag vagy káprázatos csillaghalmaz és sejtelmes galaxis is lencsevégre kapható.
A dobozban mindent megtalál ami a kezdéshez szükséges! Mindenekelőtt két okulárt, melyek 36x és 90x-es nagyítást adnak, ezen túlmenően egy 2x barlow lencsét, mellyel további 72x és 180x-os nagyítások érhetőek el. Az alapcsomag része egy 5x24-as keresőtávcső, mely az égitestek beállítását könnyíti meg, illetve egy zenittükör mely kényelmes betekintést garantál.
A távcső ára tartalmazza az EQ-1 mechanikát, mellyel könnyen követheti az égboltot. Az okulártálcára számos kiegészítőt helyezhetünk, akár az észlelőteánkat is. A kihúzható alumíniumláb pedig testmagasságunkhoz igazítható. Foglaljon helyet a távcső mellett és fedezze fel mielőbb az égbolt csodáit!
| Termékazonosító | 70816 |
| Márka | Sky-Watcher |
| Szavatosság | 3 év |
| EAN | 2400000022305 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 102x44x23 cm |
| Szállítási súly | 10.7 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai rendszer | akromatikus |
| Optikai elemek anyaga | optikai üveg |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 70 |
| Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm | 70 |
| Fókusztávolság, mm | 900 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 140 |
| Felbontási küszöbérték, ívmásodperc | 1.75 |
| Határmagnitúdó | 12.0 |
| Fókusz-állító | 1,25" |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 710–1230 |
| Állvány | ekvatoriális |
| Optikai tubus átmérője, mm | 80x80x920 |
| Optikai tubus súlya, kg | 9 |
| Felhasználói szint | kezdők, gyakorlott felhasználók |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói és mélyég-objektumok |
és letöltések