Sky-Watcher BK 909AZ3 teleszkóp
Akromatikus refraktor. Objektívlencse átmérője: 90 mm. Fókusztávolság: 900 mm
| Termékazonosító | 67956 |
| Márka | Sky-Watcher |
| Szavatosság | 3 év |
| EAN | 0611901506975 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 102x44x23 cm |
| Szállítási súly | 10.7 kg |
A SkyWatcher Horizont 90 (vagy 90/900 AZ3) típusú távcsöve optikailag megegyezik a Luna 90 csillagászati távcsővel, de nappali megfigyelésre lett optimalizálva (tartozék azimutális állvány és Amici prizma). Így panoráma távcsőként bevetve nagyon jó képalkotásának köszönhetően 100-150x-es nagyításoknál sem mond csődöt a távcső, éles, részletgazdag képet ad akár a földi, akár a csillagászati objektumokról.AZ-3 azimutális állványa (mely természetmegfigyelésre optimalizált) finommozgatással ellátott, így nagy nagyítások használatakor is finoman mozgatható a távcső. Kihúzható alumínium lábai a szokásos fotoállványoknál nagyobb stabilitást biztosítanak. Éjszaka a Holdról és a bolygókról részletgazdag képet ad, ugyanakkor a fényesebb mély-ég objektumok is káprázatosak. Egy 10mm és egy 25mm-es Barium okulár alaptartozék, melyekkel 36x és 90x-es nagyítást érhetünk el, de természetesen további okulárok (vagy barlow lencse) vásárlásával a teljes nagyítástartomány kihasználható.
Felhelyezett T2 menetnek köszönhetően a megfelelő bajonettes adapterrel tükörreflexes gépet is csatlakoztathatunk hozzá és így egy 900mm-es teleobjektívet kapunk.
| Termékazonosító | 67956 |
| Márka | Sky-Watcher |
| Szavatosság | 3 év |
| EAN | 0611901506975 |
| A csomag méretei (HxSzxM): | 102x44x23 cm |
| Szállítási súly | 10.7 kg |
| Optikai kialakítás | refraktor |
| Optikai rendszer | akromatikus |
| Optikai bevonat | teljesen és több rétegben bevonatolt |
| Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm | 90 |
| Fókusztávolság, mm | 900 |
| Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x | 180 |
| Rekesznyílás | f/10 |
| Határmagnitúdó | 12.9 |
| Szemlencsék | 10 mm, 25 mm |
| Szemlencsetubus átmérője, hüvelyk | 1,25 |
| Fókusz-állító | fogasléces |
| Háromlábú állvány | alumínium |
| Háromlábú állvány magassága, mm | 710–1210 |
| Teleszkópszabályozás | kézi |
| Állvány | alt-azimut, AZ3 |
| Kiegészítő | szabványos T-menet (M42) az SLR kamera felszereléséhez |
| Optikai tubus anyaga | alumínium |
| Optikai tubus súlya, kg | 2.49 |
| Felhasználói szint | kezdők |
| Megfigyelt objektum | a Naprendszer bolygói |